Bilerek ya da Farkında Olmadan Yaptığımız En Saçma Şeyler

Hayatta o kadar çok saçma şey başımıza geliyor ki: Saçma olaylar, saçma durumlar, saçma sohbetler… Tabi biz de bazen bu saçmalıklardan geride kalmıyoruz ve farkında olmadan ya da bilerek saçma şeyler yapabiliyoruz. Bu listemizde sizler için, çoğunu hepimizin en az bir kere kesin yaptığı saçma şeyleri derledik umarım beğenirsiniz.

Çorap Koklamak

“Çorabım kirli mi acaba?” diyerek çorabımızı burnumuza dayayıp kokladığımız zamanlar olmuştur herhalde. Özellikle erkeklerin uyguladığı bu yöntem alışkanlık yapabiliyor. Aslında hem iğrenç bir durum hem de sağlığı tehdit ediyor. Hala çorap kokluyorsanız dikkat edin! Sürekli çorap kokladığı için Çinli bir adamın ciğerleri iflas etmiş!

İş Makinesi İzlemek

Böyle bir liste yapılır da ata sporumuz olan, “İş Makinesi İzleme” eylemine yer verilmez mi? En kral filmden daha heyecan verici olan iş makineleri, güçlü kadroları, sert darbeleri, yumuşak kepçe dokunuşlarıyla bizi bizden alıyor adeta. :)

Halının Desenlerini İncelemek

Sabah uyandığımızda hepimizde biraz sersemlik olur elbet. Eğer bu sersemliği sen de halı desenlerini inceleyerek gideriyorsan bizdensin. İnternette bu durumla ilgili görsel bulamadığım için, olayı bizzat ben canlandırdım. :)

Başkasının Gazetesini Okumak

Özellikle toplu taşıma araçlarında isteyerek ya da istemeyerek bezen konuk oluruz insanların özeline. Gazetede ki manşetler, telefondaki emojiler dikkatmizi çekiyor çünkü ister istemez. Tamam bakıyoruz bazen ama bununda tadını kaçırmamak gerek. :)

Ele Geçen Kağıt, Kürdan Gibi Cisimleri Parçalamak

Ah şu stres yok mu? Neler yaptırıyor insana? Eline küçük bir şey geçsin hemen oynamaya başlarsın. Yırtarsın, ısırırsın, ezersin… O cisim eline geldiğine pişman olur yani deyim yerindeyse. Elimize el işi alıp örsek bin kat daha faydası olurdu kesin. :)

Çekirdeklerin Kabuklarını Ayıklayarak Biriktirip Yemek

Bunu ben de yapıyorum ya da yapmıştım dediğinizi duyar gibiyim. :) Yapmak da haklısınız ama. Kimi zaman kolaya atarız hepsini kimi zaman avcumuza doldurup ağzımıza atarız. Nasıl yediğimiz fark etmez ama birlikten kuvvet doğuyor ve çekirdekler asıl birleşince lezzetli oluyor. :)

Toprak, Kum, Kağıt Gibi Şeyler Yemek

Ayrı bir fanteziye daha geldik. Allah bir sürü güzel yiyeceği yaratmışken neden böyle saçma şeyleri yeriz ki diye sorası geliyor insanın.

Bozulan Elektronik Eşyaların İçini Açmak

Bu maddeyi hepimiz olmasa da çoğumuz yapıyordur. Özellikle çocukken merak edilip bakılır: “Bu alet, bu oyuncak nasıl çalışıyormuş.” diye. Bu şekilde çalışan eşyaları bozanımızda var, rastgele tamir edenimiz de. :)

Telefon Şakası Yapmak

Eminim bu madde hiçbirimize uzak gelmemiştir. Özellikle arkadaşlarla bir araya gelince “Hadi birilerini oynatalım.” diyerek az şakalamadık milleti. Eğer bu yazıyı okuyorsanız ve sizi de şakaladıysak hakkınızı helal edin. :)

Sınavlarda Bilinemeyen Sorulara Mantıkla Cevap Vermek

Bu madde çalışkan dostlarımız için pek geçerli değil aslında. Sınavlara son gün çalışan, okul bana göre değil diyen, mantığını kullanmayı çok seven bizim gibilerin işi. Yukarıda kardeşlerimiz, çok güzel özetlemiş durumu. :)

Geldin mi, Evde misiniz Gibi Bilinen Sorular Sormak

Ah annelerimiz, babalarımız hayırlı yaşasınlar. Eve geldiğimizi gördükleri halde teyit ederler ya var olsunlar onlar. :)

Soruya Soruyla Cevap Vermek

Mahcubiyetin beilirtisidir aslında bu. Özellikle hata yaptığımız zamanlarda, söyleyecek sözümüz olmadığında ya da yalan söylemeye çalıştığımızda kullandığımız bir teknik fakat işe yarayıp yaramadığı tartışılır. :)

Hiç mi Yok Sorusu

Yine bir teyit sorusuyla başbaşayız. İstediğimiz bir şeyin karşımızdaki kişide olmadığını duyunca çaresizlikle sorduğumuz saçma soru: “Hiç mi yok?” :)

Telefonla Konuşurken Telefonumuzu Aramak

Şu dalgınlık yok mu ne hallere düşürüyor insanı. Telefon kulağımızda ya da herhangi bir nesne elimizde ama nerede diye başka yerlerde arıyoruz. Hadi hadi olmuştur sizde de. Yalnız değilimdir herhalde. :)

Dedikodu Yapmak

Gündelik hayatta belki de en çok yaptığımız şeylerden birisi de bu ne yazık ki. Şunun oğlu şöyle yapmış, şunun kızı böyle olmuş. Hiçbir anlamı yok konuştuklarımızın işte ama ağız bu durmuyor ki!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir