En Komik Tasarımlar

Tasarımlar insanların kulanımlarını kolaylaştırmak, ilgilerini çekmek için uygulanan yaratıcı tekniklerdir. Kimi zaman bir mobilyada, kimi zaman bir afişte, kimi zaman bir bardakta ilginç tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Bu içerikteki tasarımlar ise hangi düşüncelerle yapıldı bilmem ama oldukça yaratıcı ve komik görünüyorlar. :)

“Uçak Geliyor” Önlük Tasarımı

Küçükken annelerimiz; uçak geliyor diyerek mama yedirirdi bizlere. Tasarımcı bundan yola çıkmış olacak ki, bu tabiri önlük üzerinde uygulayarak ilginç ve komik bir tasarım oluşturmuş. Görselde ki anne olayı yanlış anlamış olacak ki çocuğa mama değil, gerçekten uçak yedirecekmiş gibi duruyor. :)

Edepsiz Bardak Tasarımı

Bu bardak tasarımı insanın içecek isteğini kaçıracak cinsten. Bardaklar üzerinde ilginç tasarımlar oluşturan tasarımcıların ne hayal ettikleri düşündürücü. :)

Tuvalette Rahatlığı Vadeden Tasarım

Bu tasarım gerçekten de şapka çıkartılacak cinsten. Tuvalette rahat olmayı hedefleyen bu tasarımcının kesin tuvaletinde televizyon da vardır. :)

Acıktıran Kalemlik Tasarımı

Bu kalemliği görünce bir sürü espri yapası gelir insanın. Bu kalemlik ile okula gittiğinizde “Bana oradan bir lavaş kırmızı kalem.”, “Senin kalemliğini yesinler.” gibi esprilere maruz kalabilirsiniz. Ramazan Ayı’nda kullanamayacağınız bu kalemlik tasarımı gerçekten acıktırıyor insanı. :)

“Kafanda Bir Şey Var!” Dedirtecek Saç Tasarımı

“Sen kendine ne yaptın?”, “Allah seni ne yapmasın.” gibi sitemlerinizi hazır edin. Çünkü bu saç gerçekten bu sözleri hak ediyor. Saçın insanları korkutmak için mi yoksa tarz oluşturmak için mi yapıldığını bilmem ama gerçekten kardeşimiz kusura bakmasın ama komik olmuş. :)

Tek Pozisyonda Yatılabilecek Yatak Tasarımı

Eğer uyurken hiç kıpırdamadan ölü gibi yatıyorsanız, işte bu yatak tasarımı tam size göre. Yer kaplamayan bu tasarımın neden tasarlandığı ve kim tarafından tasarlandığı hakkında ise hiçbir fikrim yok. :)

Filin İçinden Geçen Tasarım

“İçinden geçmek” deyiminin ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü? İçiniz fesat olmasın. İşte bu tasarımı yapan kardeşimiz “içinden geçmek” fiilini fevkalade bir kompozisyonla açıklamış. :)

Şehre İnen Ahtapot Tasarımı

Kış aylarında ilginç şapka tasarımlarıyla karşılaştınız mı bilmem ama çocuk olsam, kesin bu şapkayla bana yaklaşan kişiden korkardım. Ha şimdi komik geliyor, o ayrı bir şey. Böyle bir şapkam olsaydı, adım kesin “Ahtapot Mehmet” olarak kalırdı. :)

Pedikürsüz Ayakkabı Tasarımı

Şu ayakkabıyla bir toplu taşıma aracına binseniz ve birisi ayağınıza baksa kesin ya korkardı ya da içi cız ederdi. Milletin aklını alacak bu ayakkabı tasarımı satıldı mı bilmem ama alanın amacı da büyük ihtimal milleti şakalamaktır.

İştah Kesen Mangal Tasarımı

Gereksiz mi desem, yaratıcı mı desem bilemedim ama bu mangalın üstünde pişen eti yiyen olur mu düşündürücü. Bu mangalı alıp pikniğe de götüremezsiniz. Hadi milletin bakışlarını geçtim, kapladığı yer de cabası. En iyisi sen yine klozet olarak kalmaya devam et. :)

Yazın Serinleten Mekanik Şapka Tasarımı

Yazın sıcaktan bunalıyorsanız, bu tasarım tam size göre. Güneş enerjisi sitemiyle çalışan bu icat, hem cebinizi hem de sizi serinletiyor. Milletin bakışına aldırmayın, alın bir tane, keyfinize bakın. :)

Evi Kirletmeyen Terlik Tasarımı

Anneniz ya da eşiniz sürekli: “Evi kirletiyorsun.” diye sizi azarlıyorsa bu terlik tam size göre. Bu kez de sizi azarlarsa: “Kirletmiyorum, temizliyorum.” dersiniz. :)

Terbiyesiz Sehpa Tasarımı

Üretilirken köpek olmak isteyen bu sehpamız biraz edepsiz bir tip. Evin ortasına tuvaletini yapan sehpa modelini misafirlerimiz gördüğünde, evimize bir daha gelmek istemezler herhalde. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir