Tarihin Akışını Değiştirecek En İlginç Teoriler

Tarihte birçok keşif yapıldı ve pek çok olay yaşandı. Bu olaylardan sonra ortaya atılan teoriler, bilim adamları ve insanlar arasında tartışmalara yol açtı. Ortaya atılan teoriler tam olarak kanıtlanamadı fakat bu teorilerin her biri, kabul edildiği taktirde tarihin akışını değiştirebilecek nitelikte. Bu içeriğimiz de sizler için; en ilginç iddiaları ve teorileri ele aldık. Sizler de görüşlerinizi belirtmek için yorum yapmayı ve bizlere destek olmak için içeriğimizi paylaşmayı unutmayınız.

Dünya Düzdür!

17. yüzyıla kadar Dünya’nın düz olduğu düşünülüyordu. Galileo’nun araştırmaları ve kanıtları sonrasında dünyanın şekli geoid olarak literatüre girdi. Girdi girmesine fakat o zamandan beri tartışmalar hala sona ermedi. Özellikle geçtiğimiz yıl tekrar alevlenen tartışmaya, gün geçtikçe yeni bir iddia, yeni bir teori ekleniyor. Dünya’nın düz olduğunu savunan teorisyenlerin savunduğu kanıtlara göre:

 1. Ufuk çizgisi, her zaman düz görünmekte ve hiçbir eğim yok.
 2. Kilometrelerce uzaktaki gemiler ve binalar kaybolmadan görülebilmektedir.
 3. Güney Kutbu diye bir nokta yoktur, dünyanın etrafı buzullarla kaplı olan Antartika ile çevrilidir.

İnsanoğlu Ay’a Ayak Basmadı!

Soğuk savaş döneminde, Amerika ile Rusya, bir uzay yarışı içine girdiler ve Amerika Ay’a ilk insanı göndererek gövde gösterisi yaptı. Ay’a ilk ayak basan insan, Neil Armstrong olarak tarihe geçti. Bu gelişmenin ardından Amerika’nın Ay macerasının düzmece olduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Bu iddialar şu şekilde:

 1. Amerika, Ay’a insan göndermedi ve görüntüler stüdyo ortamında kaydedildi.
 2. Ay’da Amerikan bayrağı rüzgar olmamasına rağmen neden dalgalanıyordu?
 3. Eğer Amerika, Ay’a başarılı bir şekilde insan gönderdiyse, 1972 yılından sonra neden bir daha Ay’a insan gönderme girişimi olmadı?

11 Eylül 2001 Terör Saldırısı ABD tarafından Gerçekleştirildi!

Amerika’da 11 Eylül 2001 tarihinde New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’ne peş peşe iki saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda pek çok insan hayatını kaybederken, saldırıyı, El-Kaide üstlendi. ABD, El-Kaide’ye destek verdiği gerekçesiyle Afganistan’a ve Irak’a savaş açtı. Bu ülkelerde yaptıkları, tüm dünya tarafından izlendi, fakat dünya sessiz kalmayı tercih etti. ABD’de ise Müslümanlara karşı ırkçı saldırılar düzenlendi. Teorisyenler ABD’nin kurguladığı bu saldırıyı şu kanıtlarla destekliyorlar:

 1. ABD, Afganistan ve Irak’a girme bahanesiyle bu saldırıyı gerçekleştirdi.
 2. Binaların toz olarak dağılmasının ihtimali olmamasına karşın, binalara yerleştirilen düzenekler, binaların toz bulutu halinde çökmesini sağladı.
 3. Kuleler normal yapıda binalar olsa, uçaklar çarptıkları anda patlar, binaların içinden geçemezlerdi.

Hitler Ölmedi, Kaçtı!

Hitler’in 1955 yılında çekildiği iddia edilen fotoğraf

II. Dünya Savaşı’nın çıkmasında büyük etkisi olan, Yahudileri yakmasıyla, toplama kamplarında yaptırdığı deneylerle bilinen Hitler, Almanya’nın da II. Dünya Savaşı’nı kaybederek ikiye bölünmesine neden oldu. Hitler’in, Ruslar’ın Berlin’e girmesiyle birlikte sığınakta yeni evlendiği eşiyle intihar ettiği biliniyor. Öldükten sonra cesedi yakılarak gömülen Adolf Hitler’in kalıntıları, Moskova’ya götürüldü. Hitler’in ölümüne inanmayanlar ise çeşitli iddialar ortaya atıyorlar:

 1. Hitler, sığınağın başka bir çıkışından eşi ile birlikte Güney Amerika’ya kaçtı.
 2. Ruslar’ın bulduğu ceset kalıntıları, Hitler’in değildi.
 3. Adolf Hitleri’in 1955 yılında Kolombiya’da çekildiği bir fotoğraf ortaya çıktı.

Eski Çağlarda Teknoloji Daha İlerideydi!

İnsanoğlu yapılan araştırmalarla sürekli yeni keşifler yapıyor ve tarihi gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Bu çalışmalar sırasında bulunan bazı kalıntılar ya da nesneler, bilim adamlarını da şaşkınlığa uğratabiliyor. Üstteki resimde, bir hiyeroglif görüyorsunuz ve üstündeki şekiller gerçekten hayret verici. Taşın üstünde uçak, helikopter gibi şekiller açık biçimde görünüyor. Bununla birlikte: “Eski çağlarda teknoloji daha ilerideydi, bir doğa olayı tekrar insanoğlunu ilkelleştirdi.” iddiası ortaya atılıyor. Tabi bu resim bir bilgisayar programı ürünü mü bilemeyiz fakat enteresan bir keşif.

Uzaylılar Aramızda!

Eğer listede, en çok tartışılan iddialar ya da teorileri ele alsaydım, kesinlikle bu başlık birinci sırada yer alırdı. İnsanların belkide ikiye bölündüğü konu, gerçekten de tartışılır cinsten. Bu ana kadar varlıkları resmi olarak kanıtlanamasa da, internette pek çok görüntüleri yayınlanan uzaylıları gördüğünü iddia eden kişilerde azımsanamayacak kadar çok. Öte yandan Amerika’da bulunan ve yasak bölge olarak bilinen “51. Bölge”de uzaylılar üzerinde deneyler yapıldığı da atılan iddialar arasında.

İnsanlar, Maymun’dan Evrimleşti!

Hem bilim adamları hem de vatandaşlar arasında sıkça tartışılan bu teori Charles Darwin tarafından ortaya atıldı. Konuyla ilgili pek çok deney yapıldı, birçok açıklama yapıldı fakat hala bilimsel olarak insanoğlunun, maymundan geldiği kanıtlanamadı. Yaratılışını var olduğundan beri merak eden insanoğlu, bu konuyu daha çok tartışacak gibi görünüyor.

Dünyayı Masonlar Yönetiyor!

Bu konuyla ilgili pek çok yazı, iddia, video bulabilirsiniz. Hatta masonların kabul ayini, bir televizyon kanalında bile yayınlandı. Masonların, geniş çaplı bir örgüt olduğu, devletleri yönettikleri, insanları bilinçaltı mesajlarıyla yönlendirdikleri, pek çok suikastin Masonlar tarafından gerçekleştirildiği, dünya ekonomisini yönettikleri ve sanatçı yetiştirdikleri iddiaları birçok kişi tarafından ortaya atılmakta ve konuşulmakta. Bu iddialara rağmen herkes kendi gemisini yürütmeye devam etmekte.

Gelecekten Gelen Adam!

Bu fotoğrafı dikkatle inceleyin. Fotoğrafta işaretlenmiş kişinin gelecekten geldiği iddia ediliyor. John Titor olarak bilinen kişinin, değişik giyim tarzıyla diğer insanlardan farklı olduğu görülmekte ve fotoğraf makinesine benzer bir nesneyi elinde tuttuğu görülmektedir. Fotoğraf, teorisyenleri harekete geçirmiş olmakla birlikte Titor’un gelecekten geldiği iddiaları ortaya atılmıştır.

Gelecekten geldiğini iddia eden birkaç kişi daha ortaya çıkmıştır fakat bu konuyla ilgili elle tutulur kanıtlar sunulmamıştır.

Simülasyonun İçinde Yaşıyoruz!

Bu iddia, günümüz milyarderi ve dahisi Elon Musk tarafından ortaya atıldı. Teknolojinin günümüzde çok ilerlediğini ve iki boyutlu oyunlardan sanal gerçekliğe geldiğimizi belirten Elon Musk, korkunç teoriyi ortaya atarak: “Bir simülasyonun içinde yaşamama olasılığımız milyarda birdir.” dedi. Tartışmalara yol açan bu iddia, pek ciddiye alınmasa da gündem de geniş yer buldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir